Którą odzież lepiej jest zakupić: rodzimych producentów czy importowaną z Chin ?

Wytwórcy odzieży nie próżnują. Konkurencja w branży jest ogromna, więc walczą pomiędzy sobą o nabywców. Każde nadejście nowej pory roku jest okazją do przedstawienia nowych kolekcji. Każdorazowo proces handlu i produkcji jest podobna: wytwórca wypuszcza partię towaru, następnie przejmuje ją hurtownia, potem handlowcy detaliczni i w końcu wpada do rąk nabywców. Wybór jest ogromny. Ponadto od kilku lat obserwujemy zalew ubrań z Zachodu i Wschodu. Nabywcy zostają postawieni naprawdę przed trudnym wyborem. Czy jednak lepiejj jest wybrać polskich wytwórców, czy lepiej jest sięgnąć po chińskich?

ubrania

Autor: AnnieAnniePancake
Źródło: http://www.flickr.com
Jeden i drugi wybór ma zarówno plusy, jak i minusy. Odzież używana (więcej w tym temacie), czy nowa z Państwa Środka, może bez wątpienia kusić bardzo niską ceną. Dla wielu kupujących jest to przekonywujący atut. Wynika on z faktu, że w Państwie Środka jest tańsza siła robocza, co zmniejsza koszty produkcji tych towarów.

Czy w odniesieniu do analizowanego w tym artykule zagadnienia otrzymujesz wyczerpujące odpowiedzi? Jeśli nie, to inne porady zobacz w serwisie, który znajduje się tu.

Z drugiej strony przyczyną niskich cen może być po prostu słabość materiału, z którego została wykonana odzież. Niekiedy jest to nawet materiał szkodliwy dla zdrowia człowieka. Wynika to z faktu, że niekiedy przedsiębiorcy popełniają zasadniczy błąd i w negocjacjach nazbyt usilnie akcentują niewielką cenę produktu. Takie zbijanie ceny chińscy przedsiębiorcy rozumieją jako zgodę na wykorzystywanie niskiej jakości komponentów czy także rakotwórczych.

Polscy kreatorzy mody produkują naprawdę solidne produkty. Polskich wytwórców towary odzieżowe nie są może tak bardzo znane jak konkurencji z Zachodu, ale wykonanie produktów jest na bardzo wysokim poziomie –

Kupno ubrań naszych wytwórców jest gwarancją nabycia produktu zrobionego z dobrej jakości komponentów. W Polsce wytwarzanie odzieży jest poddane wielu kontrolom, których może nie być w Chinach, które nie są krajem przynależnym do Unii Europejskiej. Cena naszych produktów niewątpliwie jest wyższa niż odzieży z Państwa Środka. Nie istnieje jednoznaczna odpowiedź na pytanie, którego producenta lepiej wybrać. Niektórzy wolą dobrą jakość, inni niską cenę. Wybierając niską cenę trzeba niewątpliwie zachować czujność.