Metody na piękny uśmiech

Jak to jest z tym uśmiechem? Śmiejemy się za często czy zbyt rzadko, a jeśli tak lub raczej nie, to dlaczego? takie pytania można by zadać w każdym państwie, a odpowiedzi byłyby identyczne. Dziwne? Nie, wszak jesteśmy ludźmi, obracamy się w pewnych oddziaływaniach społecznych, wszyscy, a na pewno większość musi pracować, walczymy z problemami życia codziennej egzystencji… Co innego jednakże odpowiedzą np. mieszkańcy USA, a co innego mieszkający w jakimś biednym, afrykańskim państwie. A jak to przedstawia się u nas?

zeby

Autor: Aleks Clark
Źródło: http://www.flickr.com
Polska uczyniła krok naprzód. Obecnie wiele z pragnień, które były znane z czasów komuny, dzisiaj są nieaktualne. Na przykład problem deficytu artykułów żywnościowych. Widziałem kiedyś w telewizji starą sondę uliczną, gdzie ludzie opowiadali o tym, czego pragnęliby, by się ziściło na święta. Wielu z tych ludzi mówiło o… jedzeniu. obecnie niektórzy (szczególnie młodsi) mogą się z tego zgrywać, ponieważ jedzenia jest pod dostatkiem, a w dużych sklepach samoobsługowych każdego dnia wyrzuca się do śmieci mnóstwo jedzenia. kiedyś jednakowoż te kwestie były na porządku dziennym…

W dzisiejszych czasach jednakowoż nawet w skali Polski jedni śmieją się częściej, inni nieczęsto. Na zadane pytanie: z czego to wynika… mieszkaniec jakiegoś wielkiego ośrodka miejskiego np. Katowice może odpowiedzieć, że posiada pracę, a ktoś z terenów, gdzie panuje bezrobocie, że posiada cudowną rodzinę. Nie generalizując, śmieją się wszak mieszkańcy dużych, jak i małych miejscowości. Prawda jest jednak fakt, że problemy wielkomiejskiego życia tj. hałas, nieporządek, alienacja, gorączkowość nie są tożsame z problemami ludzi mieszkających na wsi. Pytanie więc o uciechę w życiu zawsze nastręcza trudności…

mleczaki

Autor: anjanettew
Źródło: http://www.flickr.com

Wielu ludzi na przykład się nie śmieje z dziwnych powodów. Powodów jest wiele. Niektórzy nie uśmiechają się, ponieważ się…krępują. Tak niestety jest, wielu z nas nie jest szczęśliwa np. z uzębienia (może to być krzywy zgryz, czyli praca dla ortodonty (dobry ortodonta Katowice) lub zaniedbane zęby, wiadomo, dentysta), i choć brzmi to niejako komediowo – taki zmartwienie utrudnia nam bycie zadowolonym z życia (>>link<<).

Jeśli poszukujesz fascynujących informacji na prezentowany temat, to pomoże Ci ta optymalna strona www (http://www.lekarzgarwolin.pl/), na której przeczytasz informacje, które Cię zaintrygują.

A przecież śmiech to zdrowie, nie zapominajmy o tym, nie dręczmy się też jakimiś wymyslonymi kompleksami. Szkoda czasu na tego typu pierdoły, śmiejmy się z tego!