Sposób na elegancję

Golenie to dla faceta bardzo istotna czynność. Dla chłopca to następny etap w procesie stawiania się mężczyzną. Praktycznie każdy facet pamięta, z jaką satysfakcją nosił pierwszy wąs. Chociaż potem mógł postanowić o goleniu się „na gładko”, ten moment pamiętać musi.

golenie i kremy

Autor: Raymond Bryson
Źródło: http://www.flickr.com

Poranna toaleta to czynność niesamowicie przyjemna, są panowie, jacy uważają tę czynność za jedną z najprzyjemniejszych chwil w czasie poranka. Czemu golenie jest tak miłe? Przede wszystkim przez używane do tejże czynności gadżety. Mężczyźni dzielą się na sympatyków elektrycznych maszynek i na zwolenników pędzla. Obydwa sposoby są dzisiaj równie efektywne, a zatem wybór sposobu jest uzależniony tylko od preferencji mężczyzny. Golenie maszynką na żyletki jest właściwe dla facetów lubiących dokładność. W tej metodzie nie ma miejsca na błędy, trzeba wykazać się cierpliwością i delikatnością. Proces golenia to cały, długi rytuał.

Na początek musimy rozprowadzić za pomocą odrobiny wody trochę kremu d​o golenia. Potrzebny będzie właściwy pędzelek; najdroższe a zarazem najodpowiedniejsze są te wykonane z włosia końskiego albo borsuczego. Bardziej ekologiczne nastawieni panowie (bądź zwyczajnie – oszczędni) używają pędzli tańszych, stworzonych z syntetycznego włosia. W tenże sposób sympatyczne zwierzęta nie tracą życia. Potem należy odpowiednio delikatnie użyć żyletki. Wymagana tutaj jest daleko idąca ostrożność a także delikatność, gdyż nadmiernie silny ucisk na skórę może powodować zadraśnięcia, które są dosyć bolesne i wyglądają ładnie.

Mężczyzna w garniturze

Autor: Jonas Weckschmied
Źródło: http://www.flickr.com
Perfekcyjne golenie maszynką na żyletki – a więc takie gdy nie widać na naszej twarzy zadraśnięć – nastręcza czasu. Musimy zwyczajnie nabrać biegłości. Po goleniu najlepiej użyć płynu po goleniu Taylor of bond street () w charakterze wykończenia całego obrzędu – poniekąd jako wiśnia na torciku. O wiele mniej uciążliwą metodą golenia się będzie użycie elektrycznej maszynki.

Masz zamiar poznać więcej detali na ten ciekawy temat? Więc ten tekst doczytaj tutaj (https://www.autopart.pl/agm-czy-efb-eksperci-spiab-wyjasniaja) następną stronę pod poniższym linkiem.

Jej plusem jest to, iż przebieg golenia jest jednocześnie typem masażu buzi. Oczywiście i w tym wypadku także zwieńczeniem jest zastosowanie ulubionej wody toaletowej Baxter of California. Szykowny mężczyzna „od brody się zaczyna”. Kolejnym krokiem jest rozważanie należytej garderoby. Wbrew pozorom dres nie wszędzie pasuje.