Styl ubierania się pań do pracy w dzisiejszych czasach jest niezwykle swobodny, ale wciąż niezwykle szykowne

W pracy nie wypada szykownym kobietom pokazywać się w dżinsach i wyciągniętej koszulce. Każda pani musi być bardzo gustowna. Szczególnie jeśli pełni w firmie ważne stanowisko lub codziennie spotyka się z kontrahentami.

moda damska

Autor: Team at Carnaval.com Studios
Źródło: http://www.flickr.com

Nie jest prawdą, że moda damska do pracy jest nudna. Każda pani powinna ubierać się na wiele różnych sposobów i nieustannie być atrakcyjną. Można mieszać różne konwencje i epoki – -> więcej. Przykładowo możemy założyć gładką sukienkę, która nie będzie zbytnio wyzywająca czy niekonwencjonalna. Do tego drobny, długi łańcuszek z niemałym wisiorem. Ta sama kompozycja wieczorem może stać się odrobinę bardziej innowacyjna, jeśli idziemy na miasto spotkać się z koleżankami. Możemy wtedy dorzucić kwiecistą marynarkę i jasnożółty kapelusz. To zaledwie jedna z kilku propozycji. W współczesnych czasach panie mają prawo również bez przeszkód nosić spodnie (spodnie lniane damskie) i często korzystają z tej możliwości. Zestawy ze spodniami ciągle mogą być bardzo kobiece – więcej tutaj. Pokazała to już ponad pół wieku temu Coco Chanel. Aby dobrze czuć się w strojach, które zakładamy, powinnyśmy pamiętać o dobrym dobraniu kroju i barw materiału. Oprócz elegancji kluczowe jest także poczucie wygody.
Moda damska jest jak chorągiewka na wietrze – ciągle się zmienia.

Jedna sukienka w różnych kompozycjach prezentuje się zupełnie odmiennie. Doskonale! Dzięki temu mamy możliwość posiadać w szafie niewielką ilość dobrze przemyślanych ubrań, które zawsze zezwolą nam czuć się pięknie.