W jaki sposób ubrać naszą pociechę na uroczystość komunii świętej? Co może być lepsze dla dziewczynki – alba czy suknia?

Komunia Święta jest wielkim wydarzeniem dla dzieci. Ciągłe próby w kościele, spotkania, katechezy – to całe przygotowanie pokazuje, jak istotne jest to wydarzenie. Jednakże to rodzice mają najwięcej na głowie, ponieważ muszą przygotować wszystko, czyli sprosić gości, zorganizować spotkanie komunijne oraz także zadbać o strój dziecka.

Komunia Święta

Autor: Karen
Źródło: http://www.karenmac.com
To czasem całkiem duży problem, tym bardziej kiedy mówimy o stroju dla dziewczynki. Najważniejsza natomiast kwestia to ta, co kupić: sukienkę komunijną albo może lepsza okaże się alba komunijna? Wiele tak właściwie zależy od parafii, do której jest zapisane nasze dziecko. Czasem daje się opiekunom możliwość podjęcia wspólnej decyzji, jednak najczęściej jest tak, iż najmłodsi mają odgórnie narzucony strój przez katechetów. Często są to alby komunijne – Aldeko – ubiory komunijne.

W niektórych regionach jednak jest tradycja zakładania sukienek, mimo to wciąż jest dyskusja, co będzie lepsze. Właściwie nie ma jednej odpowiedzi. Jeżeli jest jakiś wybór, to należy najpierw zajrzeć do portfela. Wiadomo jednak, iż im bardziej strojną suknię będziemy chcieli kupić dla naszej pociechy, tym będzie ona więcej kosztować. Powinniśmy więc sprawdzić, ile mamy na to gotówki i pamiętać przy tym, iż z albami nie mamy takich problemów. Warto porównać ceny w sklepach internetowych. Można tam nabyć używaną albę mniej więcej od około dwudziestu pięciu złotych, zaś nową od stu pięćdziesięciu. W internecie też suknie komunijne są tańsze. Jeżeli chodzi o sukienki, to używane już można nabyć za dwadzieścia, natomiast nowe za pięćdziesiąt złotych.

dzieci przystępujące do I kominii

Autor: los bambinos
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak przy zakupach w internecie dochodzi również problem związany z dopasowaniem rozmiaru stroju dla naszego dziecka. Jednocześnie nie mamy całkiem pewności, w jakim stanie będzie towar. Gdy zaś chodzi o zakupy w sklepie stacjonarnym to ceny kształtują się pomiędzy osiemdziesiąt a dwieście złotych. Z sukienkami wygląda to tak samo, jednak zawsze możemy spróbować w inny sposób zaglądając na przykład do second handu – zdecydowanie pomocna strona, dobrze zajrzeć.

Czy ten artykuł Cię zafascynował? W takim razie sprawdź odmienny polecany serwis bojówki damskie, który także ma absorbujące informacje.

Pamiętać także należy, żeby odłożyć gotówkę na dodatki komunijne, jakie są także niesamowicie istotne. Wianek komunijny, buty, czy torebka dopełnią z pewnością całość wizerunku.