Co uczynić, aby jesienne wieczory stały się trochę bardziej przyjemne? Bez wątpienia pomocna będzie aromatyczna kąpiel

Co jest doskonałe na długie jesienno-zimowe wieczory? Na pewno każdy z nas potrzebuje chociaż odrobiny ciepła. Co w takiej sytuacji robimy? Pijemy gorącą herbatę z miodem i cytryną, wypoczywamy na swojej wygodnej kanapie, patrzymy na dobry film, a przede wszystkim przygotowujemy aromatyczną kąpiel. W jaki sposób przygotować ją, by była rzeczywiście najbardziej odprężająca?

Chwila spędzona w wannie umożliwia nam się wyciszyć, a przede wszystkim zrelaksować po całym dniu w ciągłym biegu. W wannie wspaniale można się zagrzać, a to przecież niezwykle przyjemne, kiedy na dworze robi się coraz zimniej. W wannie jest możliwość by uzyskać spokój, ponieważ nikt nam nie przeszkadza, możemy tam spokojnie poczytać książkę, słuchać muzyki, lub zwyczajnie poleżeć z zamkniętymi oczami, nasz relaks okaże się jeszcze bardziej wspaniały, jeśli zapalimy świece zapachowe i zgasimy światło, jeśli skorzystamy z dodatkowych rzeczy, jak np.: kule do kąpieli…

kula do kąpieli

Autor: iStock
Źródło: iStock

Twarda woda ze sporą ilością chloru nie wpłynie pozytywnie na nasze ciało, a po wyjściu z wanny można dokładnie to poczuć – wtedy nasza skóra jest wysuszona i ściągnięta. Dlatego też zawsze dodajemy do wody płyn do kąpieli albo napar z ziół. Dla wielu osób najmilsza jest kąpiel w gęstej oraz miękkiej pianie, dlatego wlewają do wanny różne płyny zapachowe. Niestety, tego typu kosmetyki posiadają chemiczne składniki, które bardzo wysuszają naskórek. Jeśli w związku z tym chcielibyśmy urządzić sobie przyjemną kąpiel w wannie, zdecydujmy się na dobry olejek eteryczny lub zioła. Olejek z lawendy nie tylko wspaniale pachnie, ale także relaksuje.

Tak samo działa naturalny aromat melisy. Kilka kropelek tego typu olejku z pewnością doda nam energii. Produkt musi być w związku z tym naturalny, jednak w każdej drogerii można dostać bardzo tanie i bardzo dobre olejki syntetyczne. W drogerii zakupimy również naturalne olejki, jakie są droższe, ale mają więcej właściwości, które wpływają na nastrój oraz relaksują. Zależnie od potrzeby warto zdecydować się na olejki syntetyczne bądź naturalne. Na pewno natomiast, jedne oraz drugie zagwarantują, że taka kąpiel okaże się wspaniała, relaksująca oraz niezapomniana. Czemu nie zrobić sobie czasem takiego przyjemnego wieczoru. Z pewnością wyjdzie nam to na dobre w te coraz chłodniejsze dni.