Fryzjerskie kosmetyki do włosów skuteczniejsze od tych z drogerii?

pielęgnacja włosów to współcześnie bardzo ważny dział dbania o urodę – liczą się dla nas już nie tylko modne upięcia i intensywny kolor czupryny, ale ponad wszystko idealna kondycja kosmyków.

Coraz częściej mówi się o tym, iż profesjonalne kosmetyki fryzjerskie są lepsze od tych które możemy dostać w drogeriach.

Jeśli omawiany tutaj artykuł wciągnął Cię i pragniesz więcej, to zapewne spodoba Ci się link do witryny gabinet kosmetyczny wrocław, gdzie wyszukasz sporo treści.

Czy to prawda?

kosmetyki do włosów

Autor: Gage Skidmore
Źródło: http://www.flickr.com
Mężczyźni

Autor: OLAY
W drogeriach mamy imponujący asortyment kosmetyków do układania oraz pielęgnacji włosów, znajdziemy wyroby z różnych półek cenowych i o zróżnicowanej skuteczności działania. Coraz częściej sięgamy jednak po profesjonalne kosmetyki do włosów liderów branży, które stosowane są też przez doświadczonych fryzjerów i stylistów fryzur. Co powoduje, że sięgamy po droższe wyroby mniej nam znanych firm? Krąży powszechna opinia, iż profesjonalne kosmetyki są po prostu lepsze. Powstają z myślą o fachowcach, a zatem ich wpływ na włosy jest bardziej skonkretyzowany. Kosmetyki do pielęgnacji intensywnie odżywiają i nawilżają włosy, gwarantując długotrwały rezultat zabiegów, natomiast te przeznaczone do stylizacji pozwalają otrzymać naturalny i trwały efekt. Profesjonalne lakiery do włosów i pianki do stylizacji gwarantują, że fryzura się nie zepsuje, a zarazem nie sklejają włosów i nie są dla nich zbyt dużym obciążeniem.
Choć kosmetyki do włosów, które możemy nabyć w salonach fryzjerskich lub wyspecjalizowanych sklepach internetowych, są droższe od swoich drogeryjnych substytutów, to zazwyczaj są także bardziej wydajne, jak i skuteczniejsze – przez co wykorzystujemy ich znacznie mniej i w rezultacie możemy na tym zyskać. Wykonuje się je w głównej mierze w oparciu o naturalne składniki, zatem nawet często stosowane profesjonalne lakiery do włosów, albo fryzjerskie farby koloryzujące nie będą wymagać nabycia większej ilości kosmetyków pielęgnacyjnych.

Należy mieć na uwadze, że kosmetyki fryzjerskie charakteryzuje stosunkowo silne działanie, jeżeli zatem nie jesteśmy pewni, który konkretnie produkt będzie najlepszy dla naszej czupryny, dobrze jest poprosić o poradę profesjonalnego fryzjera, który dobierze specyfik do rodzaju i stanu naszych włosów.