Gdzie możemy zarazić się grzybicą stóp? Jak się ją leczy? Czy kuracja wydaje się łatwa?

Fryzura , stylizacja ELIZABETH TAYLOR
Grzybica na paznokciach to jedna spośród tych chorób, jakiej wstydzi się sporo osób. Niestety, bardzo łatwo jest się nią od kogoś zakazić, natomiast wyleczenie będzie uciążliwe i do tego drogie.

Jak objawia się grzybica paznokci? Jak ją leczyć?

Grzybica paznokci u stóp jest o wiele nagminniej spotykana niż ta u rąk. Bardzo często jest ta choroba efektem niezaleczonej grzybicy stóp. Spora liczba osób często lekceważy symptomy na przykład takie jak swędzenie czy pieczenie nóg. Za to na z pewnością bardzo dużo dałoby prędkie udanie się do lekarza dermatologa z taką chorobą. Często zarażamy się na basenach bądź saunach albo też po skorzystaniu z cudzego obuwia. Wysokatemperatura oraz wilgoć to korzystne warunki dla rozwinięcia się kolonii grzybów. Dlatego dobrze trzeba wytrzeć stopy poopuszczeniu natrysku. Także przewiewne obuwie w letnim sezonie jest czymś bardzo zalecanym.
składnik
Autor: SPA Malinowy Dwór
Fryzura , stylizacja ELIZABETH TAYLOR
Autor: Artego
Źródło: Artego
Jakkolwiek grzybica paznokci dłoni spotykana jest rzadziej, to jest ona nadal bardziej uciążliwa. Podczas gdy stopy można ukryć w butach, to dłonie jednak często trzymamy na widoku. Nie można spacerować bez przerwy w rękawiczkach. Z kolei malowanie paznokci w ogóle nie przyspieszy zaleczenia tej choroby.
Leczenie grzybicy paznokci nie jest łatwe czy też prędkie. Na pewno nie minie taka choroba sama i powinniśmy udać się do dermatologa. Jeżeli stadium rozwoju choroby nie wydaje się tak zaawansowane, wtedy pomogą lakiery lecznicze.

Jednak terapia jest długa, skutkiem tego trzeba być uzbroić się w cierpliwość . Z kolei, jeżeli płytka jest silnie zniszczona, to trzeba zastosować środki doustne. Trzeba je przyjmować od trzech miesięcy do nawet roku.