Jakie elementy wpływają na starzenie się skóry, jak można właściwie o nią dbać.

Nasza skóra, podobnie jak zresztą reszta ciała, wraz z upływającym wiekiem ulega starzeniu. Na szybkość tego procesu duży wpływ mają między innymi predyspozycje genetyczne, dlatego u jednych osób może to przebiegać szybciej, a u pozostałych wolniej.

Lecz tak samo ważne są różnego rodzaju zewnętrzne czynniki, takie jak słoneczne promieniowanie, przebywanie w dużym zanieczyszczeniu czy nawet nieodpowiednia pielęgnacja. To wszystko może wpływać na to, że starzenie się skóry będzie przebiegać dużo szybciej i będzie miało dużo bardziej widoczne efekty, niż u pozostałych osób. Niekorzystne warunki i wpływ różnych substancji mogą w dużym stopniu zwiększyć tempo tych procesów, z tego też powodu warto mieć świadomość tego, co wpłynąć może na nasz wygląd. I jeśli tylko będzie taka możliwość, to eliminować zagrożenia, a równocześnie pomagać w tym, żeby skóra była utrzymywana w odpowiedniej kondycji.
szklana balustrada

Autor: Vicki Burton
Źródło: http://www.flickr.com
zakład
Niezwykle pomocne mogą w tym być różnego rodzaju kosmetyki pielęgnacyjne, jakich wybór jest obecnie naprawdę duży. Zawierają one w swoim składzie na przykład substancje nawilżające, zapewniające odpowiedni poziom jędrności, tak potrzebne witaminy i związki wspomagające regenerację. Takie kosmetyki powinno się w odpowiedni sposób stosować, dlatego też przed ich zaaplikowanie trzeba się dowiedzieć, jak nakładać krem pod oczy, a jak pielęgnować skórę na rękach lub pośladkach.

Bardzo dużym zainteresowaniem wśród kobiet w ostatnich latach zyskał między innymi kwas hialuronowy, jest on składnikiem wielu dobrych kremów, a jego działanie opiera się na bardzo dobrym nawilżeniu komórek.

Czy nie uważasz, że dane na omawiany temat możesz znaleźć również na innym serwisie? Naturalnie, że tak – wejdź tu, a przeczytasz tam proponowany artykuł (https://pl.babor.com/).

/J]