Schludny, zadbany mężczyzna

Wygląd człowieka to zarówno w życiu osobistym, jak i w miejscu pracy – kwestia niezwykle ważna.
Jak istotne to są sprawy, zaświadczyć może fakt, iż korporacje nawet w swych wewnętrznych regulaminach takie zasady jak: czyste buty czy schludne ubranie, dość mocno akcentują.

Może się tak zdarzyć, że nie dotrzymanie postanowień regulaminu w dziedzinie stroju, w najlepszym przypadku skończy się zaniżeniem premii, a w najgorszym razie – już przy rażącym niedbalstwie – nawet zwolnieniem.

Każda poważna korporacja dużą wagę przywiązuje do wizerunku pracownika, lecz ma to szczególne znaczenie w profesjach zaufania publicznego, jak na przykład: radcy prawni, księgowi, doktorzy czy sędziowie, choć nie wyobrażam sobie również osób pełniących takie role jak senator, ksiądz, czy wojskowy niedbających o obuwie czy też ubiór.

Jeżeli chodzi o strój, jak zwykle nie powinniśmy przesadzać z dodatkami. No chyba że jest się nastolatkiem, któremu przypadkowe łamanie obyczajów zwykle zostanie wybaczone, uznane za wyraz młodzieńczego buntu. Z kolei podobny strój u dojrzałego faceta, może być uznany za objaw „kryzysu wieku średniego” i może narazić mężczyznę na śmieszność. Możemy rzecz jasna próbować pokazać swą wyjątkowość ale trzeba pamiętać, że jest to zawsze działanie ryzykowne.

mężczyzna w szarej koszulce

Autor: Jordon B
Źródło: http://www.flickr.com

Modny, zadbany mężczyzna, powinien dbać o szczegóły. Od mężczyzn dzisiaj oczekuje się szyku, lecz powiedziawszy nie całkiem poważnie, z męską modą jest jak z męską urodą, powinna być jak wiosenny wiatr, który jest delikatny, i niesie w sobie ulotny aromat ziół, natomiast gorzej, jeżeli jest jak wichurę i przygniata otoczenie.

Mówiąc o kwestiach tyczących się mody mężczyzny, istotne jest według mnie słowo „równowaga”. Generalnie prawie wszystko jest do przyjęcia, wachlarz możliwości jest ogromny, byle nie przesadzić w żadną stronę.

Nie wystarcza Ci ten zdawkowy artykuł umieszczony w tym serwisie? Nie przejmuj się i sprawdź więcej perrelet tutaj, znajdziesz tam podobne informacje.

Podobna zasada umiaru tyczy się kosmetyków dla mężczyzn. Skończyły się już dawno czasy, kiedy w gamie kosmetyków do higieny dla mężczyzn zadbany mężczyzna posiadał szare mydełko i brzytwę.

Teraz w handlu można nabyć bardzo dużo kosmetyków pielęgnacyjnych , przeznaczonych specjalnie dla panów, poczynając od kremów po goleniu, przez żele pod prysznic, nawet po kremy zapobiegające powstawaniu zmarszczek. Na pewno każdy mężczyzna znajdzie coś dla siebie.