Starzenie się skóry, kontra idealny kremik – a wiec, w jaki sposób zapobiec powstawaniu zmarszczek wokół oczu

Z jakiego powodu skóra się starzeje – szczególnie w obrębie oczu? Czemu, pomimo że stosuje się kremy, skórka i tak marszczy się? Odczytaj nasz artykuł, a każdą rzecz Tobie wyjaśnimy!

Starzenie się skóry to tak naprawdę nic innego jak zwyczajny proces, w którym pomniejsza się biologiczna aktywność komórek w naszym własnym ciałku. Powoduje to spowolnienie procesów regeneracji a także zdolności adaptacyjnych tak nazywanego „ustroju”. Przewodnim odpowiedzialnym za to czynnikiem bywają nasze Geny, a także nie mniej ważne czynniki Zewnętrze. Są one bardzo przeróżne: palenie papierosków, złe odżywianie, a nawet niewłaściwa pielęgnacja skórki. Trzeba zapamiętać, że pierwszym objawem postarzania się jest Suchość Skórki, gdyż oznacza to że nie bywa ona w stanie wiązać wewnątrz siebie wody oraz ją utrzymać.
działanie

specjalna sala ka konferencje

Autor: K2 Space
Źródło: http://www.flickr.com
Spoglądając na tytuł artykułu i na pierwszy akapit, nawiążemy dodatkowo do metody dbania o skórkę pod oczkami, która jest najmocniej narażona na zmarszczki. Tak jak zostało napomknięte, jednym z najistotniejszych czynników Zewnętrznych, które powodują postarzanie się, skórki jest niewłaściwe jej pielęgnowanie, pomimo używania kremików.

I tu powstaje pytanie: jak nakładać krem pod oczy? Sposób na to jest prostsza niż sądzisz: trzeba dobrze zmyć makijaż, następnie nałożyćpołożyć punktowo kremik na położona na dole oraz położona na górze część powieki – co bardzo ważne: zaczynamy od wewnętrznego kończymy na zewnętrznego kącika oka.

Udało nam się przykuć Twoją uwagę tym interesującym postem? Świetnie. W takim razie zapraszamy – kliknij w link art beauty i przejdź do nowej witryny po fakty.

Nie wolno go wmasować, tylko delikatnie smarować oraz wklepać opuszkami paluszków. Uważaj – nie rozciągaj skórki, bo ta rzecz pogłębi istniejące już zmarszczki!