Właściwe narzędzia do robienia loków

lokówki
Każda posiadaczka prostych włosów marzy o tym, żeby jej włosy były pokręcone. Jednakże żeby móc zrobić ładne loki, niezbędne są odpowiednie przybory.
Dobór stosownej jakość lokówki będzie miał działanie nie tylko na efekt, lecz także na zdrowie i formę włosów.

Lokówki tradycyjne są z reguły zaopatrzone w wymienialne końcówki, dzięki którym jest możliwość uzyskać rozmaitego typu pukle. Przy wyborze lokówki powinno się zwrócić uwagę na regulację i obszar temperatury. Wielostopniowa regulacja temperatury zezwoli dopasować się do aktualnego stanu i potrzeb włosów, co przełoży się na bezpieczeństwo aplikowania urządzenia, nawet powszedniego. Funkcja jonizacji zapobiega elektryzowaniu się włosów i wygładza ich nawierzchnię, przez co są w wyższym stopniu lśniące. Osłonowa rękawica ochroni rękę przed poparzeniem i jest konieczna w czasie kręcenia włosów lokówką stożkową, lub tradycyjną. Ergonomiczna rączka winna być pokryta termo zabezpieczeniem, również antypoślizgową powłoką tak, ażeby się nie nagrzewała, oraz nie wypadała z rąk.
Preparaty kosmetyczne
Autor: mixtureusa
Źródło: http://www.flickr.com
lokówki
Autor: James Lee
Źródło: http://www.flickr.com
Lokówka automatyczna jest najbardziej wygodna w zastosowaniu, bowiem sama nakręca włosy na wałek, w efekcie czego nie musimy bać się oparzenia. Każde pasmo okaże się nawinięte w całkowicie taki sam sposób. Lokówka spiralna pozwala na pozyskanie ogromnie dokładnych loków. Jest w stanie mieć wałek rozmaitej grubości, także w konturze stożka.

Lokówka uniwersalna jest dobrym wyborem dla fanek różnych stylizacji. W zestawie są rozmaite nakrywki o różnych wielkościach. Takie urządzenie pozwala nie tylko zawijać włosy, ale także je prostować.