Damska szafa w zimie

cieple_rekawiczki

Zima jest szczególną porą, w której z uwagi na mróz oraz silny wiatr trzeba zatroszczyć się o swój komfort i zdrowie. Niezwykle istotny jest odpowiedni ubiór, stanowiący zabezpieczenie przed zimnem i wilgoci. Od tego zależne jest bowiem zdrowie i dobry nastrój w tym okresie. Ocieplane kurtki, futra i płaszcze stanowią normalny widok. Tak samo jak w innych porach roku, również w zimie ubiory podlegają różnym modom i zmianom stylu. W każdym sezonie „na topie” są inne materiały, dodatki i kolory. Niektóre z trendów z minionych lat aktualnie powracają, w nowoczesnych, dostosowanych do obecnych warunków wersjach. Wyszukując w na stronach WWW „moda zima” otrzymuje się dużo podpowiedzi na temat aktualnych mód.

dziewczyna w czapceUbrania wierzchnie
W poprzednich latach obserwowało się wiele zmian w odniesieniu do modnych zimowych okryć wierzchnich. Trendy na zimę obejmują natomiast konkretne rozwiązania. Przede wszystkim aktualnie kładzie się nacisk na komfort i ciepło. Jeszcze w sezonie minionym modne były damskie płaszcze z różnych tkanin, raczej niezbyt długie, a ze względu na materiał – raczej cienkie i nie izolujące od wilgoci. Ich widoczną wadą był także brak kaptura, który w porze zimowej niejednokrotnie jest niezbędny, szczególnie dla kobiet, które nie lubią czapek.

W miastach oraz na wystawach sklepowych dominują aktualnie długie płaszcze ocieplane, w większości wyposażone w pasek w talii. Dostępne są różne wersje kolorystyczne, choć klasyczna czerń zdecydowanie przeważa. Płaszcze te zawsze posiadają kaptur i są bardzo grube. Często także mają gruby kołnierz, który może być wykorzystywany zamiast szalika.

Obuwie oraz akcesoria
Na dzień dzisiejszy popularne i chętnie noszone jest obuwie na koturnach. Nierzadko posiadane elementy futrzane, są ciepłe i często sznurowane. Surowce to skóra, zamsz i skóropodobne. Dodatki na zimę także podlegają zmianom mody. Aktualnie modne są szaliki w formie tak zwanych kominów, które można okręcić wokół szyi kilka razy, a także założyć na głowę. Rosnącą popularnością cieszą się wszelkiego rodzaju dodatki wykonane z futra, czyli czapki wyobrażające głowy zwierząt, rękawiczki futrzane, obramowania kapturów. Bardzo chętnie kobiety zastępują czapki nausznikami, które także często są futrzane.