Kosmetyka męska – jakie są potrzeby mężczyzn.

Nie jest prawdą, że tylko panie dbają o urodę. Panowie też robią to równie często, z tego powodu na rynku kosmetycznym pojawiło się wiele artykułów kosmetycznych dla mężczyzn.
Skóra męska jest całkowicie różna od damskiej skóry.

artykuły

Autor: Wella
Źródło: Wella
Jest to spowodowane przez męski hormon, który nazywa się testosteron. Mężczyźni posiadają twardszą i grubszą skórę, dodatkowo mają więcej gruczołów łojowych i bujniejsze owłosienie na twarzy. Skóra męska ma tendencje do trądziku, wykwitów i zaskórników, dlatego mężczyźni powinni koniecznie używać męskie kosmetyki. Pozytywną cechą męskiej skóry jest duża odporność na działanie czynników zewnętrznych.
Mężczyźni powinni używać specjalnie dostosowanych męskie kosmetyki, ponieważ damskie kosmetyczki całkowicie nie nadają się do pielęgnacji męskiej skóry. Kobieca skóra jest znacznie delikatniejsza i miększa, przez co kremy i balsamy dedykowane kobietom nie będą działać na męską skórę.
Duże znaczenie ma także regularne golenie brody i zarostu. Wybór odpowiedniej metody strzyżenia zarostu i brody jest bardzo ważny.

Jeśli dowiesz się o posiadającej intrygującą Ciebie treść nowej stronie, to wcześniej zweryfikuj info (http://www.fabrykaoptyka.pl/) odnośnie źródeł, z których pobiera ona dane.

Dokonanie zakupu profesjonalnej brzytwa na żyletki każdemu mężczyźnie na pewno ułatwiłoby życie. Wybierając brzytwa na żyletki powinno się zwrócić uwagę na grubość ostrzy i markę. Zawsze istnieje możliwość kupienia ostre i dobre nożyczki do brody, ale powinniśmy pamiętać o tym, że brzytwa na żyletki będzie o wiele skuteczna.

Istotny jest też wybór balsamu po goleniu i pianki do golenia.

Warte polecenia są pianki do skóry wrażliwej znanych producentów. Jeśli chodzi o balsamy – najlepiej jest dokonać zakupu balsam, który będzie kojąco-nawilżający. Zatem drodzy mężczyźni dbajcie o siebie pielęgnując skórę twarzy.