Maseczka z alg jako doskonały kosmetyk

Wodorosty dzięki swoim właściwościom odnalazły szerokie zastosowanie w kosmetologii. Ich popularność w dziedzinie kosmetyki wynika przede wszystkim z faktu, że mieszczą dużo wartościowych dla naszej cery substancji, które są przez nią bez trudu i szybko absorbowane.
Preparaty kosmetyczne zawierające wyciągi z wodorostów nadają się do wszystkich typów skóry, w szczególności zaś zalecane są do pielęgnacji cery osób nagminnie przebywających w suchych pomieszczeniach, narażonych na aktywność zanieczyszczonego powietrza dużych miast, żyjących w stałym stresie.

Wodorosty uzupełniają naszą cerę w witaminy, aminokwasy, składniki śladowe, białka i składniki mineralne, przez co regenerują się tkanki i komórki i umożliwiają jej odpowiednie nawilżenie.
moda ślubna

Autor: Beata Augustyniak
Źródło: abcslubu.pl
Algi, czyli morskie wodorosty okazały się być prawdziwym eliksirem młodości. To zasługa ich nadzwyczaj różnorodnego składu. Algi zawierają proteiny, lipidy, witaminy, chlorofil, a także wszelkie mikroelementy i minerały, które są w wodzie morskiej. Maska algowa jest doskonała do pielęgnacji skóry dorosłej i suchej.

Czy ta problematyka Cię interesuje? Jeśli tak, to przejrzyj link (https://theomarvee.com/48-gravite), pod jakim znajdziesz potrzebne Ci dane – sprawdź, że Cię zainteresują na długi czas.

Algi zamknięte w kremach, tonikach, bądź maskach oddziałują mocno liftingująco, zmniejszają zmarszczki, nawilżają, regenerują. Oczyszczają cerę z toksyn, polepszają koloryt, wygładzają i zmniejszają stany zapalne. Dlatego mikstury z wodorostami wykorzystuje się również przy trądziku, egzemach. Minimalizują także oznaki łuszczycy, sprawdzają się w leczeniu blizn.

Przed nałożeniem maseczki buzię trzeba dokładnie oczyścić, nałożyć na nią serum, ampułkę, olejek, bądź odpowiedni krem. Maseczka uczyni, że nałożony pod nią krem porządniej i dokładniej wniknie w cerę.