Przebieg zabiegu – laserowe usuwanie blizn

Szramy nie są wyłącznie skazą urody nierzadko są też powodem ogromnego dyskomfortu psychicznego pacjentek. Zaś blizny twarde powodować mogą ból a także przykurcze. Lasery odmieniły znacząco możliwości medycyny w likwidowaniu blizn.

remont

Autor: Dekoral
Źródło: Dekoral
Charakter blizny nie ma istotnego znaczenia, usuwa się tym sposobem szramy pourazowe, pooperacyjne bądź potrądzikowe. Zabieg bazujący jest o zasadę fototermolizy, która polega na pochłonięciu poprzez komórki skóry odmienionej bliznowato energii świetlnej i inwersji jej w cieplną, jaka powoduje remodeling tkanek. W odcinku blizny tworzy się siateczka mikrouszkodzeń na przemian z komórkami nieuszkodzonymi, które inaugurują gwałtowny przebieg odbudowy skóry. Blizna mięknie, jej koloryt jak też konsystencja zaczynają się zmieniać jak też przypominać zdrową skórę. Laser wykonuje pracę z doskonałą precyzją zarówno w zakresie głębi emisji wiązki jak również gęstości zostawiając odpowiednią ilość nietkniętych tkanek, umożliwia to prowadzenie wyjątkowo efektywnej i pewnej kuracji. Impulsy odczuwane są jako pieczenie lub delikatne uszczypnięcia.

Sprawdź ten odnośnik i przeczytaj oprócz tego więcej szczegółów na stronie (http://glowspa.pl/karboksyterapia/) – one także powiększą Twój zasób informacji na podnoszony tutaj problem.

Jeśli chodzi o usuwanie blizn Wrocław, przed zabiegiem nie będzie konieczności specjalnego przygotowywania skóry. Skóra musi być czysta, bez wykwitów. Nie może być nadto opalona. Na kilka dni przed planowanym zabiegiem nie można przeprowadzać mikrodermabrazji, chemicznych peelingów. Stronić od medykamentów (antybiotyki i lekarstwa przeciwdepresyjne) a także ziół światłouczulających.

Laser nieablacyjny nie wywołuje uszkodzeń zewnętrznej powłoki naskórka, dzięki czemu nie ma potrzeby rekonwalescencji. Po zabiegu skóra (sprawdź również – szczotka do czyszczenia twarzy) będzie zaczerwieniona jak też obrzęknięta, co może trzymać się 1-2 dni. Później skóra pokrywa się strupkami, po czym zaczyna łuszczyć się. Okres regeneracji trwa od 2 tygodni na twarzy do trzech tygodni na ciele. Po tym okresie skóra powraca do zwyczajnego wyglądu, jednakże proces regeneracji trwa nadal, odbudowa kończy się po czasie 4 do 6 tygodni.

Najczęściej wówczas realizuje się następne powtórzenie, aż do momentu otrzymania zadowalających efektów. Jeżeli chodzi o Wrocław medycyna estetyczna, znajdziemy tam mnóstwo gabinetów przeprowadzających tego typu zabiegi.